آیین گرامیداشت عید مبعث و دهه فجر در هلدینگ صباانرژی برگزار شد

دکتر زمان‌پور: در شرایط جهاد اقتصادی، ما باید خود را فدا کنیم تا اقتصاد کشور آسیب نبیند

ظهر چهارشنبه 18 بهمن 1402 به مناسبت سالگرد بعثت حضرت رسول اکرم (ص) و چهل‌وششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، برنامه‌ای با حضور علیرضا زمان‌پور، مدیرعامل هلدینگ صباانرژی و مدیران و کارکنان این شرکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی، دکتر زمان‌پور در این برنامه، در سخنانی به تجلیل از امام راحل و شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی پرداخت و اظهار داشت: ما هر چه از انقلاب و نظام داریم، حاصل زحمات و تدابیر امام و رشادت‌ها و فداکاری‌های شهدا است.

وی با بیان اینکه باید قدر کشور و انقلاب خود را بدانیم، گفت: در سایه توجهات حضرت امام زمان (عج) و تدابیر امام و رهبری معظم، بنیاد خانواده در ایران استحکام بالایی دارد، برخلاف غرب که به دلیل فرهنگ غرب‌زدگی، خانواده‌ها دچار آسیب‌ها و فروپاشی جدی شده است.

وی پیشرفت نظامی و اقتصادی هر کشوری را نشانه قدرت آن کشور عنوان کرد و افزود: کشور ما با برنامه‌ریزی و رشادت‌های مسئولان نظامی توانسته به یکی از ابرقدرت‌های منطقه‌ای در حوزه نظامی تبدیل شود و اکنون ایران در شرایط مقتدری قرار دارد به گونه‌ای که حتی آمریکایی ها هم از صلابت نظامی ایران هراس دارند. این دستاورد بزرگ حاصل از جان گذشتگی و فداکاری مردم و مقامات نظامی کشور است.

مدیرعامل هلدینگ صباانرژی با بیان اینکه متاسفانه برخلاف حوزه نظامی، در حوزه اقتصادی چندان موفق نبوده‌ایم، گفت: مردم و مسئولان ما تلاش‌های زیادی در حوزه اقتصادی داشته اند اما متاسفانه به دلیل تحریم‌ها و فشارهای بیرونی و عدم برنامه‌ریزی اقتصادی در داخل نتوانسته‌ایم آنچنان که شأن انقلاب است، عمل کنیم.

وی افزود: ما یک بار مسیر موفقیت را در حوزه نظامی طی کرده‌ایم. باید همان مسیر را در حوزه اقتصادی هم طی کنیم. موفقیت بدون فداکاری و از جان گذشتگی امکان پذیر نیست. مدیران اقتصادی ما همانند مدیران نظامی باید از جان خود مایه بگذارند و کار را به هر شکل ممکن پیش ببرند.

زمان‌پور به نقش برجسته صنایع اصلی هلدینگ صباانرژی در توسعه اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: در شرایط سخت تحریم، 30 درصد از درآمدهای غیرنفتی کشور از طریق صنعت پتروشیمی تامین می شود. تلاش مدیران ما منجر به ورود چندین میلیون دلار ارز به کشور در اوج تحریم‌ها شده و به این طریق نقش خود را در اقتصاد کشور به بهترین نحو ایفا کرده اند.

زمان‌پور با بیان اینکه ما باید خود را فدا کنیم تا اقتصاد کشور آسیب نبیند، گفت: تمام بنگاه‌های اقتصادی در شرایط جنگی قرار دارند. کشور ما به مدیرانی فداکار برای بهتر کردن اوضاع اقتصادی نیاز دارد.  باید تمام سعی و تلاش خود را برای کاهش مشکلات اقتصادی مردم به کار ببندیم.

مدیرعامل هلدینگ صباانرژی با اشاره به گزارش انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی در محضر مقام معظم رهبری گفت: تمام مشکلات با اطلاع‌رسانی و پیگیری قابل حل است. گزارش انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی در خصوص ناترازی گاز، به دستور مقام معظم رهبری منجر شد که بسیار راهگشا بود. اینکه بگوییم اقتصاد کشور درست نمی‌شود، تفکر درستی نیست. وضعیت اقتصادی امروز بدتر از وضعیت ما در زمان جنگ نیست. ناکارآمدی‌ها، ناتوانی‌ها و ایرادات تعدادی از مدیران به معنی این نیست که مشکلات قابل حل نیستند.

زمان‌پور با تاکید بر اینکه باید قدر انقلاب و نظام را بدانیم، گفت: خدا را شاکر هستیم که در دوران جمهوری اسلامی و در کشور ایران زندگی می کنیم. اگر از منابع درست استفاده کنیم و برنامه‌ریزی درست داشته باشیم، نقص‌ها و کمبودها قابل اصلاح هستند. رفع مشکلات مستلزم همدلی و یکدستی همه اقشار جامعه است.

در این مراسم همچنین حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمود میرلوحی در سخنانی مبسوط به شرح مناقب پیامبر گرامی اسلام و وظایف مردم در قبال انقلاب اسلامی پرداخت و با اشاره به ضرورت تلاش مضاعف در شرایط فعلی کشور گفت: سرداران اقتصادی همانند سرداران جنگ تحمیلی و دوران مقاومت، باید از سردار حاج قاسم سلیمانی الهام بگیرند و نگذارند صنایع سنگین و کارآفرین مانند نفت، پتروشیمی و فولاد ضربه بخورند. هرگونه ضربه به این صنایع بزرگ، ضربه به کشور امام زمان است. باید بدانیم هر صندلی مدیریت، مدیون خون ده‌ها شهید بزرگوار است.

در پایان این آیین ملی و انقلابی، محمد رسولی و سیدحسین متولیان از شاعران جوان انقلابی، به خوانش اشعاری در فضایل حضرت پیامبر و اهمیت دهه مبارک فجر پرداختند.