شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری (سهامی عام)

شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری به‌عنوان یکی از مهمترین زیرمجموعه‌های صندوق بازنشستگی کشوری در سال 1367 به ثبت رسید. به منظور افزایش بهره‏‌وری و بازدهی سرمایه، این شرکت از اواخر سال 1394 رسماً فعالیت کاری خود را روی موضوعات مرتبط با نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاهی متمرکز نمود تا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های ویژه، نسبت به ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای سهامداران خود اقدام نماید.

تاریخچه شرکت

در تاریخ 1367/04/25 شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی مستخدمین مشمول قانون استخدام کشوری در قالب شرکت سهامی خاص تحت شماره 70513 در اداره ثبت شرکت های تهران به ثبت رسید و در تاریخ 1378/03/26 با تصویب اساسنامه جدید توسط مجمع عمومی فوق العاده صاحبان محترم سهام، نام شرکت به شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری (سهامی عام) تبدیل گردید و در تاریخ 1379/06/31 در سازمان بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد.


چشم‌انداز

پیشرو در بازدهی پایدار

‌ماموریت

سرمایه گذاری و افزایش بازده دارایی ها از طریق کشف فرصت های بکر،ارزش آفرین و نوآورانه

‌ارزش های محوری

مسئولیت پذیری

پاسخگویی و شفافیت

صداقت و امانت داری

یادگیری،خلاقیت و نوآوری

هم افزایی و مشارکت

هوشمند در کسب و کار


زمینه فعالیت

فعالیت شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری (سهامی عام) طبق ماده (3) اساسنامه عبارت است از: سرمایه گذاری و مشارکت در شرکت‌ها، طرح‌ها،‌ واحدهای تولیدی و صنعتی،‌ خدماتی و بازرگانی و خرید و فروش سهام این‌گونه شرکت‌ها و انجام عملیاتی که به‌صورت مستقیم و یا غیرمستقیم با فعالیت‌های مذکور ارتباط داشته باشد و یا اجرای آن‌ها را تسهیل نماید و نیز اداره آن قسمت از امـوال، مـوسسات و شرکت‌های مربـوط به تبصره 82 قانون بودجه سال 1362 کل کشور و سایر اموال و مؤسسات و شرکت‌هایی که توسط صندوق بازنشستگی کشوری در اختیار این شرکت گذاشته می شود.


ترکیب سهامداران


نام: عمید شهبازی

سمت: رییس هیأت مدیره

مدرک تحصیلی: دکتری

نام عضو حقوقی هیات مدیره: سرمایه‌گذاری آتیه‌صبانام: علیرضا زمان‌پور

سمت: مدیرعامل و نایب‌رئیس هیأت مدیره

مدرک تحصیلی: دکتری

نام عضو حقوقی هیات مدیره: صندوق بازنشستگی کشورینام: سیدمحمد حسینی

سمت: عضو هیأت مدیره

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد

نام عضو حقوقی هیات مدیره: بازرگانی صندوق بازنشستگی کشوریپیام مدیر عامل

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیم

رَأسُ الاِسلامِ الامانهُ

حضرت علی (ع)

شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، محل تجمیع امانت‌ها و ودایع بازنشستگان عزیز است، بخشی از دارایی عمومیِ غیردولتی از 34 سال پیش، به‌صورت امانت در اختیار مجموعه‌ وصندوق قرار داده شده تا با سرمایه‌گذاری مطمئن، حفظ و افزایش یابد و در آینده، با سود بیشتر به صاحبان اصلی بازگردانده شود. مدیریت شرکتی که دارایی آن مستقیما از درآمد ماهانه مردم تشکیل شده، بسیار خطیر و حساس است و اجر و عقوبت مضاعف دارد.

در این مسیر، با بازطراحی و ارتقاء مداوم فرایندها، به عنوان یک نهاد مالی پیشرو در بازار سرمایه، برای خلق ارزش‌های ماندگار مالی و افزایش اعتماد فعالان بازار سرمایه تلاش می‌کنیم تا برند همیشه‌خوشنامِ وصندوق همچنان ترجیح نخست سرمایه‌گذاران بماند و با سرمایه‌گذاری‌های مطمئن و راه‌اندازی پروژه‌های خیره‌کننده و تحسین‌برانگیز، برای مردم عزیز ایران و به‌خصوص برای بازنشستگان عزیز، افتخار و تعلق و غرور بسازد.

عَلَیْکُمْ بِالْجِدِّ وَ الِاجْتِهَادِ وَ التَّأَهُّبِ وَ الِاسْتِعْدَاد

بر شما باد به تلاش و سخت‌کوشی و مهیا شدن و آماده شدن.

حضرت علی (ع)