وبلاگ

مدیرعامل جدید وصندوق معارفه شد

مدیرعامل جدید وصندوق معارفه شد

19 اسفند  1399

مدیرعامل جدید وصندوق معارفه شد

 

افتخاری: تامین مالی پروژه‌های صباانرژی ضروری است

 

تاکید بازارنوی بر راهبرد شفافیت و پایان پروژه‌های نیمه‌تمام

ظهر دوشنبه 18 اسفند 99، با حضور دکتر اکبر افتخاری، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و اعضای هیئت مدیره و مدیران هلدینگ صباانرژی، دکتر حسن تاجیک سرپرست این شرکت، تکریم و محسن بازارنوی به عنوان مدیرعامل جدید معارفه شد.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ صباانرژی، در این برنامه، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در سخنانی با اشاره به پروژه‌های مهم شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ صباانرژی گفت: صندوق بازنشستگی کشوری 8/6 میلیارد دلار پروژه در دست اجرا دارد که عمده آن در مجموعه صبا انرژی انجام می‌شود. طرح‌های توسعه صبافولاد و فولاداکسین، پروژه‌های PDH  وABS & Rubber  در پتروشیمی جم و پروژه اوره و آمونیاک در پتروشیمی مسجدسلیمان برنامه‌های توسعه‌ای بزرگ وصندوق هستند که به سرانجام رساندن آن‌ها کار طاقت‌فرسایی است.

افتخاری ضمن تقدیر از مدیران عامل پیشین شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، گفت: از تغییرات مدیریتی غیرمنتظره در وصندوق ناگزیر بوده‌ایم اما با توجه به هماهنگی‌های کامل میان صندوق و شرکت‌ها، به‌گونه‌ای عمل کردیم که مجموعه لطمه‌ای نخورد. دکتر تاجیک با توانایی‌، تجربه و تسلطی که به مسائل صندوق داشتند، همزمان در معاونت اقتصادی صندوق و هلدینگ نقش موثری در پیشبرد اهداف اقتصادی صندوق ایفا کردند که لازم است، صمیمانه از زحمات ایشان قدردانی شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، در ادامه به معرفی مدیرعامل جدید صباانرژی پرداخت و اظهار کرد: آقای بازارنوی از مدیران قدیمی صندوق بازنشستگی هستند و به سبب حضور طولانی‌مدت در صندوق، با ادبیات موضوع و مسائل این مجموعه آشنایی خیلی خوبی دارند و از آنجا که در شکل‌گیری هلدینگ‌ها نقش داشتند، به روال‌ها و شیوه‌های مرتبط مسلط هستند.

افتخاری در پایان با تاکید بر ضرورت تامین مالی پروژه‌های صبا انرژی گفت:  باید با شیوه‌های متنوعی مانند وصول مطالبات، حل مشکلات حقوقی و شیوه‌های متنوع و جدید، اعتبارات لازم برای این اجرای پروژه‌ها تامین شود. با توجه به تخصص و تجارب آقای بازارنوی امید زیادی داریم گره‌گشایی خوبی از مشکلات فعلی صورت بگیرد.

دکتر محمدمهدی نواب، عضو هیئت مدیره هلدینگ صباانرژی نیز، در سخنانی از خدمات دکتر تاجیک قدردانی کرد و اظهار داشت: با توجه به سوابق طولانی آقای بازارنوی در صندوق و تسلطی که به مسائل شرکت‌های زیرمجموعه دارند، جای امیدواری بسیار است که صبا انرژی با اتکا به توانایی‌های ایشان و منابع انسانیِ توانمند، بتواند همچنان در مسیر درخشان گذشته پیش برود.

در ادامه، دکتر حسن تاجیک با تبیین برنامه‌های چند ماه گذشته هلدینگ صبا انرژی گفت: تلاش کردیم نگاه استراتژیک صندوق بازنشستگی را به‌صورت مستمر در هلدینگ صباانرژی تسری بدهیم. نگاه توسعه‌ای به پروژه‌ها، حل مشکلات پیش‌رو و اصلاح پرتفوی شرکت از جمله برنامه‌هایی بود که با هماهنگی کامل صندوق و هیئت مدیره هلدینگ انجام دادیم. با توجه اینکه وظیفه هلدینگ‌ها، سیاستگذاری و حل مشکلات مالی شرکت‌ها است، حضور آقای بازارنوی می‌تواند، نقش بسیار مثبتی در روند تحقق برنامه‌ها داشته باشد.

همچنین، محسن بازارنوی، مدیرعامل جدید هلدینگ صباانرژی، در سخنانی، ضمن تقدیر از مدیرعامل صندوق بازنشستگی و سرپرست، اعضای هئیت مدیره و مدیران هلدینگ صباانرژی، بر ضرورت ثبات مدیریتی در اجرای برنامه‌های توسعه‌ای اشاره گفت و گفت: با توجه به سوابق طولانی حضورم در صندوق و پتروشیمی جم، به مسائل مجموعه هلدینگ صبا انرژی آشنایی دارم. ما بر اساس سیاست‌ها و استراتژی‌های صندوق بازنشستگی پیش خواهیم رفت. در مرحله اول تلاش می‌کنیم، پروژه‌‌های فعلی به فرجام برسند. از جمله، پتروشیمی مسجدسلیمان باید هرچه سریع‌تر راه‌اندازی شود. همچنین به سرانجام رساندن پرونده‌های حقوقی شرکت‌های زیرمجموعه اولویت ما است.

بازارنوی با تاکید بر ضرورت رعایت شفافیت در مجموعه صباانرژی گفت: موظف هستیم اطلاعات مورد مطالبه را به همه ذینفعان از مجاری قانونی و ودر چارچوب قوانین و مقرارت ارائه دهیم. اما لازم است همه این اطلاعات به ‌صورت یکچارچه از سوی هلدینگ ارائه شود.

مدیرعامل جدید هلدینگ صباانرژی گفت: وظیفه داریم، سهم خود را در خصوص تامین حقوق پرداختی به بازنشستگان از محل سود سهام تامین کنیم و در کنار آن، بخشی از سود را نیز، برای اجرای پروژه‌ها هزینه کنیم. برای تامین مالی پروژه‌ها از روش‌های مالی مختلف بهره می‌گیریم. ما مجری مصوبات هیئت مدیره هستیم و سیاستی را پیش می‌بریم که منافع بازنشستگان به عنوان سهامداران اصلی وصندوق حفظ شود.

گفتنی است، محسن بازارنوی دانش‌آموخته مدیریت مالی است و پیش از این، مسئولیت‌های مختلفی از جمله معاونت اداری و مالی صندوق بازنشستگی کشوری، معاونت مالی و اقتصادی شرکت ملی مس، معاونت مالی پتروشیمی جم و عضویت در هیئت مدیره تعدادی از شرکت‌های بورسی و غیربورسی را برعهده داشته است.​

تصاویر
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *