وبلاگ

مجمع عمومی عادی سالیانه وصندوق برگزار شد / سود ۲۴۰ تومانی هر سهم

مجمع عمومی عادی سالیانه وصندوق برگزار شد / سود ۲۴۰ تومانی هر سهم

29 تیر 1401

مجمع عمومی عادی سالیانه وصندوق برگزار شد

 

صباانرژی  9800 میلیارد تومان سود تقسیم کرد / سود 240 تومانی وصندوق به هر سهم

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری عصر روز  چهارشنبه 29 تیرماه 1401 در سالن اجتماعات این شرکت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ صباانرژی، در این مجمع که همزمان به‌صورت آنلاین هم پخش شد، از 10700 میلیارد تومان سود انباشه شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری در سال مالی منتهی به 29 اسفند 1400، 9800 میلیارد تومان سود تقسیم و براین اساس، هر سهم وصندوق به سود 240 تومانی رسید.

در ابتدای مجمع عادی سالیانه شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، محمد ابراهیمی، رییس هیئت مدیره هلدینگ صباانرژی، به ارائه گزارشی از دستاوردها، برنامه‌ها و سیاست‌های آتی صباانرژی پرداخت و اظهار داشت: سیاست ما حرکت براساس اصول حاکمیت شرکتی و رعایت قواعد استانداردهای شرکت‌داری است. ما بر شفافیت و حفظ روند سودآوری شرکت پایبند هستیم. حفظ و افزایش منافع سهامداران و بازنشستگان مهمترین هدف استراتژیک ما در برنامه‌ها و طرح‌های سرمایه‌گذاری است.

وی از برنامه آتی وصندوق برای عرضه اولیه شرکت‌های زیرمجموعه در بازار سرمایه خبر داد و اظهار داشت: مقدمات ورود شرکت‌های استراتژیک «وصندوق» در بازار بورس فراهم شده و این شرکت‌ها توانمندی بالایی برای سودآوری دارند.

رییس هیات مدیره وصندوق در ادامه برنامه های راهبردی این شرکت را برشمرد و  گفت: افزون بر استقرار کامل حاکمیت شرکتی در هلدینگ صباانرژی و شرکت‌های تابعه و تامین مالی پروژه‌ها، قصد داریم از شرکت های ‌کم‌بازده و بی‌ارتباط به حوزه فعالیت شرکت، خارج شویم.

وی اتحاد استراتژیک با مجموعه‌های بزرگ صنعتی و سرمایه‌گذاری کشور را از دیگر برنامه‌های وصندوق اعلام کرد و افزود: برای سودآوری بیشتر و انجام پروژه‌های کلان از جمله در طرح‌های PDH و فولادسازی و… با برخی مجموعه‌های بزرگ همکاری‌های استراتژیک خواهیم داشت.

ابراهیمی به تلاش برای اتمام پروژه های نیمه تمام صباانرژی در سال جاری اشاره کرد و گفت:  در سال «تولید؛ دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین»، یکی از مهمترین برنامه‌های هلدینگ صباانرژی، افزایش ظرفیت تولید شرکت‌های تابعه و رساندن آن‌ها به ظرفیت اسمی تولید از جمله اکسین  صبافولاد و پلی پروپیلن جم است.

بعد از استماع گزارش رییس هیات مدیره، گزارش حسابرسی شرکت درخصوص وضعیت مالی شرکت قرائت و بند به بند آن توسط معاون مالی و مدیر حقوقی هلدینگ و مدیران عامل شرکت‌های تابعه تبیین شد و با مشارکت سهامداران حاضر، تکالیف متناظر هر بند، تصویب و ثبت شد.

در این مجمع، صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، صورت‌های مالی این گروه سرمایه‌گذاری را تصویب و روزنامه ایران را به عنوان روزنامه رسمی شرکت تعیین کردند.

در خاتمه به سوالات و پرسش‌های برخی سهامداران پاسخ‌های لازم داده شد

مصوبات و تکالیف ثبت شده، به زودی پس از امضای صورتجلسه، در سامانه کدال منتشر خواهد شد.

 

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *