وبلاگ

گام موثر پتروشیمی جم برای مدیریت مصرف انرژی

گام موثر پتروشیمی جم برای مدیریت مصرف انرژی
3 آبان 1400
.با بهینه‌سازی و تعمیر “تله بخارها” صورت گرفت؛

 

گام موثر پتروشیمی جم برای مدیریت مصرف انرژی
مسئول مدیریت انرژی شرکت پتروشیمی جم گفت: این شرکت با اقدامات موثر و پایش‌های دوره‌ای و اقدامات تعمیراتی در واحدPE در طول چند سال اخیر، موفق به کاهش خرابی‌های عمده تله بخارها از 126 به عدد 4 مورد شده است.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ صباانرژی، مسعود کرمانی با اشاره به جزئیات پایش‌های انجام شده در واحد PE افزود: با توجه به نتایج به دست آمده از پایش مرحله دوازدهم تله بخارهای واحد PE، به میزان 65 درصد از تله بخارهای موجود پس از تعمیرات یا جایگزینی انجام شده پیرو پایش‌های متوالی در واحد، سالم، 29 درصد از تله‌ها خارج از سرویس و حدود 6 درصد خرابی ضمن تست مشاهده شده است.

به گفته وی، در ارتباط با تله بخارهای معیوب دستور کارهای مربوطه صادر شده که فقط ۴ عدد از تله بخارهای این واحد مشکل عمده دارند.

مدیر انرژی شرکت پتروشیمی جم عنوان کرد: با اقدامات انجام شده نمودار شدت مصرف زیر خط مبنا قرار گرفته و با توجه به پایش‌های متوالی و انجام تعمیرات به موقع توسط تیم‌های بهره‌برداری و تعمیرات در طول چند سال اخیر موفق به کاهش خرابی‌های عمده تله بخارها از ۱۲۶ به عدد ۴ شده است.

این مقام مسئول وضعیت مدیریت و مصرف انرژی در واحدهای عملیاتی و غیر عملیاتی مجتمع پتروشیمی جم را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: میزان شدت مصرف انرژی در واحدهای عملیاتی این مجتمع با ایجاد ساختار مدیریت انرژی در خدمات فنی شرکت و خرید تجهیزات و پایش‌های گسترده و مستمر صورت گرفته در طی چندین سال گذشته موجب کاهش شدت مصرف انرژی به میزان چشمگیری شده است.

کرمانی افزود: در تمامی واحدها شدت مصرف انرژی حتی از استانداردهای ملی و بین‌المللی پایین تر است تا جاییکه در سطح ملی این مجتمع در سنوات گذشته به دفعات موفق به اخذ رتبه کشوری شده است.

 

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *