وبلاگ

پتروشیمی جم یک سوم سود صبا انرژی را ایجاد می‌کند / سهامداران سهم وصندوق را حفظ کنند

پتروشیمی جم یک سوم سود صبا انرژی را ایجاد می‌کند / سهامداران سهم وصندوق را حفظ کنند

20 بهمن 1400

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری در نمایشگاه ایران پلاست:

پتروشیمی جم یک سوم سود صبا انرژی را ایجاد می‌کند / سهامداران سهم وصندوق را حفظ کنند

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری گفت: جم یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های پتروشیمی کشور و منطقه و مجموعه‌ای بسیار ارزشمند است که یک سوم سود صبا انرژی را ایجاد می‌کند.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ صباانرژی به نقل از روابط عمومی پتروشیمی جم، محسن بازارنوی در روز دوم نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست با حضور در غرفه پتروشیمی جم عنوان کرد: سهام عمده شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی، مربوط به صندوق بازنشستگی کشوری است. افزون بر برنامه‌های خوبی که برای پتروشیمی و پایین‌دست طراحی شده، در حال مذاکره برای یک یا دو میدان گازی به منظور صنایع بالادست و تامین خوراک پایدار شرکت‌های پتروشیمی خصوصاً اتان هستیم.
وی ادامه داد: ان‌شالله در هفته‌های آتی ضمن امضای قرارداد محرمانگی و پس از بررسی‌های‌ اولیه انعقاد قرارداد صورت می‌گیرد. این برای اولین بار در کشور است که شرکت‌های سرمایه‌گذاری در داخل کشور حاضر به سرمایه‌گذاری در بالادست شده‌اند و همچنین به دلیل تحریم‌ها دولت اعلام آمادگی برای حمایت کرده و ۳ الی ۴ کنسرسیوم تشکیل شده است.
مدیرعامل صبا انرژی بیان کرد: عدد برآورد شده سرمایه‌گذاری صندوق بالغ بر یک میلیارد یورو در صنایع بالادستی است؛ در صنایع پایین دستی نیز زیرمجموعه‌های پتروشیمی جم طرح‌های توسعه‌ای مهمی در دست اجرا دارند که پروژه ABS/RUBBER متعلق به شرکت پادجم و پروژه‌ بسیار ارزشمند PDH/PP به عنوان فاز سه پتروشیمی جم از این جمله است و با بهره‌برداری از این پروژه‌ها طی سال‌های آینده ارزآوری بالایی را شاهد خواهیم بود.
بازارنوی تصریح کرد: سهامداران محترم تمامی گزارش‌های صبا انرژی را بررسی می‌کنند، پتروشیمی مسجدسلیمان امسال به مدار آمده و یک میلیون و ۷۵ هزار تن اوره تولید می‌کند که سال آینده درآمد آن به پرتفوی شرکت سرمایه‌گذاری می‌آید. پارسال سود حدود ۶ هزار میلیارد تومانی، و برنامه سال جاری نیز ۱۲ هزار میلیارد تومان است.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری افزود: پیش‌بینی می‌شود در سال‌های آینده با منتشر کردن اوراق و خرید سهام باارزش بورس این سود بتواند تا ۳۰ درصد افزایش پیدا کند. یک افزایش سرمایه ۵۱ درصدی داشته‌ایم، تحقق سود ۱۴۰۰ پس از چندین سال اتفاق می‌افتد، همچنین دستاوردهای خوبی برای سهامداران داشتیم و داریم.
وی تاکید کرد: توصیه من به سهامداران این است که سهم صندوق بازنشستگی را حفظ کنند.
مدیرعامل صبا انرژی با اشاره به جایگاه شرکت پتروشیمی جم در وصندوق گفت: جم یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های پتروشیمی کشور و منطقه و مجموعه‌ای بسیار ارزشمند است که یک سوم سود صبا انرژی را ایجاد می‌کند.
بازارنوی خاطرنشان کرد: انتظار از پتروشیمی جم برای سال ۱۴۰۰ این است که علاوه بر تحقق برنامه‌ی سود بین ۱۳ تا ۱۴ هزار میلیارد تومانی، فروش امسال آن نیز به ۴۰ هزار میلیارد تومان برسد که برای پتروشیمی جم یک عدد بی سابقه است.
وی با تشکر ویژه از مدیرعامل، مدیران، و اعضای هیئت مدیره پتروشیمی جم اظهار کرد: این عزیزان علی‌رغم وجود همه مشکلات و تهدیدها و موانع پیش رو توانستند بودجه خود را محقق کنند و حتی اعداد و ارقام خیلی بهتری از بودجه ثبت نمایند.

 

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *