وبلاگ

نخستین جلسه کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات هلدینگ صباانرژی برگزار شد

نخستین جلسه کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات هلدینگ صباانرژی برگزار شد

24 خرداد 1400

نخستین جلسه کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات هلدینگ صباانرژی برگزار شد

 

بازارنوی: اطلاع‌رسانی دقیق و مناسب، می‌تواند در افزایش ارزش سهام نقش‌آفرینی کند

 

صبح یکشنبه نخستین جلسه کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات هلدینگ صباانرژی با حضور مدیرعامل و مدیران ستادی شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، تعدادی از مدیران روابط عمومی شرکت‌های زیرمجموعه و فعالان رسانه‌ای حوزه بورس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ صباانرژی، محسن بازارنوی در این جلسه با تبیین وضعیت وصندوق گفت:  هم‌اکنون در بازار سهام، قیمت سهم وصندوق زیر 50 درصدNAV  است و خرید و فروش این سهم، بسیار کمتر از ظرفیت آن است. ما فکر می‌کنیم با اطلاع‌رسانی درست و مناسب می‌توانیم مقداری از قیمت سهم وصندوق را بالا ببریم. نباید بگذاریم اطلاعات بیات بشود، بازار همیشه دنبال اطلاعات جدید است. البته اطلاع‌رسانی همواره باید در چارچوب قوانین و مقررات باشد.

بازارنوی با تاکید بر ضرورت نیازسنجی و آمایش سهامداران گفت: باید ماتریس ذینفعان وصندوق را تهیه کنیم. نیاز سهامدار خرد با سهامدار عمده و نیاز دولت با این دو، فرق می‌کند. باید اطلاعات را به‌طورکامل جمع‌آوری، به‌صورت درست پردازش و به‌‌موقع منتشر کنیم.

وی به ضرورت رعایت و اجرایی‌سازی اصل شفافیت تاکید کرد و گفت: ما بخشی از ابزارهای پیاده کردنِ اصل شفافیت را در اطلاع‌رسانی به موقع می‌بینیم. این حق سهامدار است که از اتفاقاتی که در شرکت می‌افتد، مطلع باشد تا بتوان درباره سهام خود تصمیم بگیرد. در راستای شفافیت، از تمام ظرفیت‌های رسانه‌ای در شرکت‌های زیرمجموعه، صندوق و وزراتخانه استفاده بشود تا اطلاعات به نحو احسن و مطلوب به ذینفعان برسد.

مدیرعامل هلیدنگ صباانرژی بر ضرورت تهیه دستورالعمل کمیته و ارزیابی دستاوردها اشاره کرد و افزود: انتظار می‌رود، در حوزه اطلاع‌رسانی همه شرکت‌ها در یک راستا حرکت کنند و در پیکره کار تیمی سینرژی ایجاد کنند. همه بخش‌ها برنامه‌ها و اولویت‌های کاری خود را به ذینفان اطلاع‌رسانی کنیم. عدم اطلاع رسانی به موقع ما باعث ضرور و زیاد سهامداران و ذینفعان ما می‌شود.

بازارنوی در پایان گفت: تاکید ما این است که در وظایف بخش‌ها و شرکت‌های مختلف تداخل ایجاد نشود. اطلاع‌رسانی باید در چارچوب قوانین و مقرارت انجام بشود. بخشی از اطلاع‌رسانی باید طبق قانون در کدال انجام ‌شود و بخشی دیگر با زبان رسانه‌ای در رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی مرتبط با مخاطبان ما اطلاع‌رسانی می‌شود.

در ادامه این جلسه هر یک از اعضای حاضر در جلسه در سخنانی بر ضرورت تهیه ماتریس ذینفعان، حمایت از رسانه‌ها، بازدید سهامداران از پروژه‌ها، عرضه اولیه شرکت‌ها، ظرفیت‌سازی رسانه‌ای، ایجاد حس اعتماد و امید، توجه به ویژگی‌های کیفی  و کمی اطلاعات و… تاکید کردند.

کمیته اطلاع‌رسانی هلدینگ صباانرژی متشکل از سه بخش مدیران ارشد هلدینگ، مدیران روابط عمومی شرکت‌های زیرمجموعه و مدیران و تحلیل‌گران رسانه‌های موثر بورسی است که با هدف شفافیت و پاسخگویی به افکار عمومی و سهامداران، نیازسنجی و آمایش سهامداران، هم‌افزایی رسانه‌ای، تشکیل اتاق فکر تامین محتوا و… تشکیل شده است.

 

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *