وبلاگ

طراحیِ کوره‌ پیش‌گرمِ اسیدواش در لوله‌سازی اهواز

طراحیِ کوره‌ پیش‌گرمِ اسیدواش در لوله‌سازی اهواز

3 دی 1401

طراحیِ کوره‌ پیش‌گرمِ اسیدواش در لوله‌سازی اهواز

در راستای افزایش کیفیِ عملیاتِ پوشش‌دهی لوله در کارخانه‌های پوشش لوله‌سازی اهواز، کوره‌ی پیش‌گرمِ اسیدواش توسط کادر فنی این شرکت، طراحی و راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ صباانرژی به نقل از روابط عمومی شرکت لوله سازی اهواز، محمدرضا لید، رئیس امور فنی کارخانه‌های پوشش لوله سازی اهواز گفت: قبل از ورودِ لوله به بخشِ اسید شویی لازم است سطح لوله بین 40 تا 60 درجه گرما داشته باشد تا پروژه‌ی اسیدشویی به شیوه‌ی استاندارد انجام شود. متاسفانه به دلیل پیش بینی نشدن کره پیش‌گرم، مشکلات متعددی در زمستان برای کارخانه ایجاد می شد.

وی افزود: برای حل این مشکل، چندین بار به شیوه های مختلف اقدام شد اما هر بار به دلایلی مساله حل نشد. حتی در مقطعی از رفلکتورهای حرارتی (تابشی) استفاده کردیم و نهایتا طرح پیشنهاد جا به جایی کوره القاییِ کارخانه Hose یا lining به کارخانه‌ی wrap برای استفاده به عنوان کوره پیش‌گرم مطرح شد. اما فرایندِ جا به جایی، مناسب سازی و… هزینه‌بر بود. به همین دلیل این مسئله منتفی شد. در اقدام دیگری، با چند شرکت مختلف رایزنی کردیم اما در نهایت به دلیل بالا بودن هزینه‌ها اقدامی صورت نگرفت.

رییس امور فنی کارخانه‌های پوشش شرکت لوله سازی اهواز در ادامه گفت: با توجه به اینکه مسیرهای قبلی به دلایل مختلف، منتفی شد، تصمیم بر استفاده از توانایی و امکانات داخلیِ این شرکت برای طراحی و ساختِ کوره پیش‌گرم اسیدواش گرفته شد و پس از شش ماه فعالیت نیروهای فنی داخلی لوله‌سازی اهواز، این کوره آذرماه سال جاری، به مرحله بهره‌برداری رسیده و وارد مدار شد.

وی تاکید کرد: هم‌اکنون این کوره عملیاتِ مورد نیاز در ارتباط با افزایش دما را به خوبی اجرا و پروسه‌ی عملیاتِ اسیدشویی را کامل کرده است.

رئیس امور فنی کارخانه‌های پوشش در پایان گفت: با مشارکت بخش‌های فنی کارخانه لوله‌سازی اهواز، توانستیم یکی از مشکلات پروسه‌ی عملیاتیِ تولید کارخانه را برطرف و از نظر کیفی به سمت بهینه‌سازی پیش برویم.

 

 

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *