وبلاگ

تولید لوله‌های ۳۰ اینچ در لوله‌سازی اهواز برای استفاده در خط انتقال گاز مارون

تولید لوله‌های ۳۰ اینچ در لوله‌سازی اهواز برای استفاده در خط انتقال گاز مارون

2 بهمن 1401

تولید لوله‌های 30 اینچ در لوله‌سازی اهواز برای استفاده در خط انتقال گاز مارون

 

رئیس کارخانه‌ی چهارِ شرکت لوله سازی اهواز گفت: برای اولین‌بار پروژه‌ای با مشخصاتِ ابعادی بزرگ از لحاظ قطر و ضخامت، متناسب با استاندارد جهانی و درجه بالایی از حساسیت در کارخانه 4 شرکت لوله سازی اهواز در حال تولید است.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری به نقل از روابط عمومی لوله سازی اهواز، حسین رجبی اظهار داشت: اهمیت پروژه 30 اینچی در حال اجرا این است که به دلیل نسبت قطر به ضخامت بیش از حدِ استاندارد، نیاز به دقت بالایی در تولید است. معمولا نسبت d/t در استاندارد، 70 است اما برای پروژه‌ی جاری با ضخامت 0.312 اینچ و قطر 30 اینچ و گرید فولاد 60x در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: در شرکت لوله سازی اهواز، تنها دو بار، یک بار در سال 1380 و یک بار هم در سال 1390 چنین پروژه‌ای را با این ضخامت انجام دادیم که البته ابعاد پروژه فعلی بزرگ تر است. این پروژه‌، مربوط ساخت لوله‌های 30 اینچ جهت استفاده در خط انتقال گاز مارون است.

رئیس تولید کارخانه چهارِ شرکت لوله سازی اهواز یاداور شد: پروژه سال 1380 با درجه API ساخته شده و پروژه سال 90 نیز مربوط به ساخت لوله‌های آبرسانی بود. پروژه‌ای که هم‌اینک در حال اجراست مربوط به ساخت لوله‌های گاز براساس استاندارد ساخت IGS (استاندارد شرکت ملی گاز) است که به مراتب از استاندارد API 5L نیز سختگیرانه‌تر است.

حسن زاده توضیح داد: بر این اساس، می‌توان گفت این اولین‌بار است که پروژه‌ای با این مشخصات ابعادی از لحاظ قطر و ضخامت و با این سطح استانداردی و این درجه از حساسیت در کارخانه 4 تولید می‌شود. این پروژه کاملا بومی بوده و تمام مراحل ساخت آن از فولادسازی گرفته تا تهیه ورق در داخل کشور صورت گرفته است.

 

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *