وبلاگ

تحریم نتوانست مانع بومی‌سازی فناوری‌های جدید در پتروشیمی جم شود

تحریم نتوانست مانع بومی‌سازی فناوری‌های جدید در پتروشیمی جم شود

 

مدیرعامل پتروشیمی جم:

 

تحریم نتوانست مانع بومی‌سازی فناوری‌های جدید در پتروشیمی جم شود

 

حل پیچیده‌ترین مشکلات به دست جوانان
مدیرعامل پتروشیمی جم گفت: با وجود مشکلات متعدد در حوزه تحریم‌های پتروشیمی، خوشبختانه شاهد هستیم پیچیده‌ترین مشکلات به دست کارشناسان و متخصصان توانمند کشور حل می‌شود و در کنار این تهدیدها فرصت‌هایی ایجاد شده که روز به ‌روز بسیاری از موارد در داخل کشور بومی‌سازی شود و تحریم نتوانسته مانع بومی‌سازی فناوری‌های جدید در جم شود.

 

به گزارش روابط عمومی هلدینگ صباانرژی، رضا علیزاده با اشاره به انجام فرآیند تعمیرات اضطراری در کوتاه‌ترین زمان ممکن اظهار داشت: در روزهای آخر مردادماه توربین‌ کمپرسور ۳۰۱ واحد الفین دچار مشکل شد و مجبور به توقف سیستم برای تعمیر و نگهداری آن شدیم. کار پیچیده و بسیار سختی که با توجه به شرایط تحریم با استفاده از توانمندی داخلی صددرصدی و نیروهای متخصص داخل شرکت از بخش تعمیرات و تعدادی از دیگر متخصصان کشور به انجام رسید.

وی خاطرنشان کرد: برنامه زمانی پیش‌بینی شده سه هفته بود اما با کار شبانه‌روزی و تلاش کادر شرکت و تیم تعمیرکاری توانستیم زودتر از زمان‌بندی اعلام شده و طی ۱۶روز به مراحل انتهایی کار برسیم و مجدداً واحد را در سرویس قرار داده و محصول بگیریم.

مدیرعامل پتروشیمی جم گفت: لازم است از همکارانم بابت حل این مشکل و تعمیرات اساسی که بر روی این توربین انجام دادند تقدیر کنم، البته موانع و مشکلات صنعت پتروشیمی در حوزه تامین مواد اولیه و تجهیزات با توجه به تحریم‌های ظالمانه بسیار زیاد است، با این وجود توانمندی و مهارت نیروهای داخلی شرکت در بخش‌های مختلف بسیار بالاست و جای افتخار دارد.

علیزاده تصریح کرد: با وجود مشکلات سنگین و سخت در حوزه تحریم‌های پتروشیمی، خوشبختانه این استعداد و توانمندی در مجموعه‌های ما وجود دارد و امروز شاهد هستیم پیچیده‌ترین مشکلات به دست جوانان و کارشناسان توانمند کشور انجام می‌شود و در کنار این تهدیدها فرصت‌هایی ایجاد شده که روز به ‌روز بسیاری از موارد در داخل کشور بومی‌سازی شود.

وی خاطرنشان کرد: تلاش شد طی این دو هفته توقف، تعمیرات بخش‌های مختلف انجام شود تا استفاده حداکثری از این فرصت صورت پذیرد؛ این باعث می‌شود در ادامه بتوانیم با ظرفیت، توان و اطمینان بیشتر کار را ادامه دهیم.

مدیرعامل پتروشیمی جم با تشکر از تمامی مدیران و پرسنل مجموعه جم گفت: مدیران، پرسنل و متخصصان ما فداکارانه پای کار ایستادند و کار را به نحو احسن به انجام رساندند، همچنین سایر پتروشیمی‌های منطقه با روحیه تعامل در خصوص تامین تجهیزات، تبادل دانش و نیروهای فنی و همچنین همکاری‌های فرآیندی با ما همکاری خوبی داشتند که جای تقدیر دارد.

این مقام مسئول با اشاره به وجود منابع عظیم گازی و استقرار صنعت نفت و گاز و پتروشیمی در استان بوشهر عنوان کرد: وجود این نعمت های خدادادی موجب شده سرمایه‌گذاری‌های کلانی در منطقه انجام شود و در کنار آن نیز یک سری آسیب‌های خاصی به این استان تحمیل شده که ما وظیفه خود می‌دانیم در حوزه تکالیف و وظایف اجتماعی مساعدت‌های لازم را انجام دهیم.

علیزاده تاکید کرد: عمل به مسئولیت‌های اجتماعی برای ما یک اصل است و حاضر به هر گونه همکاری با مسئولان استان در این راستا هستیم. حمایت در جهت رفع محرومیت‌ها و مشکلات را جزو وظایف و اولویت‌های خود می‌دانیم.

این مسئول تصریح کرد: در شرایط حاضر شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی‌های منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به نمایندگی از واحدهای مستقر در منطقه در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی اقدامات خوب و ارزشمندی انجام داده است؛ در عین حال ما نیز از هر گونه حمایت در زمینه بحران کرونا و سایر مسائل موجود در منطقه و کشور استقبال می‌کنیم.

 

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *