وبلاگ

به ۲۵ کشور تایر صادر می‌کنیم / تامین ۷۰ درصد بازار داخلی

به ۲۵ کشور تایر صادر می‌کنیم / تامین ۷۰ درصد بازار داخلی

1 اسفند  1399

ارسلان امتعلی در گفتگو با خبر ایران اعلام کرد:

 

به 25 کشور تایر صادر می‌کنیم / تامین 70 درصد بازار داخلی

مدیر‌عامل ایران یاسا گفت: خوشبختانه ایران یاسا بیش از 70 درصد نیاز بازار کشور در تایر و تیوب موتورسیکلت و دوچرخه را تامین و به 15 کشور جهان هم صادرات می شود.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ صباانرزی، ارسلان امتعلی مدیر‌عامل ایران یاسا درگفتگو با خبرنگارخبرایران اظهارداشت: شرکت «ایران یاسا تایر» سهامی عام با نام « شرکت سهامی کارخانجات تولیدی و صنعتی ایران یاسا» با 52 سال قدمت در بازار قدیمی ترین شرکتی است که در کشور به تولید انواع تایر و تیوب موتورسیکلت و دوچرخه می پدازد.

وی تصریح کرد : خوشبختانه ما بیش از 70 درصد نیاز بازار کشور در تایرو تیوب موتورسیکلت و دوچرخه را تامین می کنیم و با تلاش همکاران خود در تولید، سودآوری و اجرای پروژه ها و فروش به رغم تحریم ها در سال جهش تولید توانسته ایم به فعالیت خود ادامه دهیم.

امتعلی ابرازداشت : شرکت ایران یاسا تایر به پشتوانه 52  سال تجربه در صنعت تایر، به عنوان اولین تولید کننده انواع تایرو تیوب موتورسیکلت، دوچرخه ای، اسکوتری، کشاورزی و انواع شیلنگ آب و گاز همواره به دنبال ارتقاء کیفیت و تولید محصولات متنوع و متناسب با نیاز بازار و مشتریان بوده و دراین مسیر با وجود موانع فراوان به خصوص نوسانات ارزوهمچنین تحریها توانسته به حیات پر برکت خود ادامه دهد.

وی ادامه داد:شرکت ایران تایریاسا به عنوان اولین شرکت تولید کننده تایرتیوبلس برای موتورسیکلت و دوچرخه دوچرخه درکشوراست. تاجایی که 70 درصد بازار را ایران یاسا تامین می کند. در شرکت ما نزدیک به 1250 نفر نیرو مشغول به فعالیت  در 3 شیفت مختلف هستند.

مدیر‌عامل ایران یاسا تاکید کرد: کیفیت محصولات ما قابل در بازارتایر خوب است. تاجایی که علاوه بر بازار داخلی خوشبختانه ما به 15 کشور مانند «عراق»،«سوریه»،« لبنان»،«افغانستان،« پاکستان»،«اوکراین» و «ترکیه» صادرات داریم و امسال (1399) هم شرکت برای چهارمین بار صادر کننده نمونه ملی انتخاب شده است.

وی در خصوص مشکلات تامین مواد اولیه هم عنوان داشت :  بخشی از مواد اولیه تایر وارداتی است . به عنوان مثال یکی ازاین مواد کاچوی طبیعی است که در ساخت تایر استفاده می شود و متاسفانه درداخل کشور قابل کشت و بهره برداری نیست. بخشی از مواد شیمیایی ما نیز از خارج وارد می شوند .

امتعلی اضافه کرد: ما برای واردات نیاز به ارز داریم و بانک مرکزی یاید برای تهیه این مواد به ما ارز تخصیص  دهد. تاکنون تا یک مقطعه ای تخصیص داده شده بود متاسفانه الان این تخصیص ارز وجود ندارد. به همین دلیل ما برای گرفتن تخصیص ارز امروز بانک مرکزی مشکل داریم . چون زمان ترخصیص ارز را نداریم ، به تبع زیاد در نوبت می مانیم واین ماندن زیاد برای ما مشکل ایجاد کرده و برای نقدینگی ما مختل ایجاد می کند. ضمن اینکه  برای انتقال ارز تامین مواد و در زمانی که کالا را صادر می کنیم هم  دچار مشکل هستیم و از نظر زمانی مشخص نیست که این تخصیص ارز چه زمانی انجام می شود و ما در این زمینه سردرگم هستیم.

وی خاطرنشان کرد: به هرحال چون برای انتفال ارز داخل کشور وهمچنین به خارج از کشور در زمان صادرات مشکل داریم یک هزینه  اضافه ای برای ما ایجاد می شود و به ناچار باعث افزایش قیمت محصولات ما می شود . بنابراین بنده ازمسئولین مربوطه درخواست می کنم در تخصیص ارز به ما ازسوی بانک مرکزی رایزنی شود. نکته دوم اینکه برای انتقال ارز از داخل به خارج و همچنین خارج کشور به داخل مشکلات ما برطرف شود.

مدیرعامل شرکت ایران تایریاسا درپایان سخنان خود گفت: باید برای غلبه بر مشکلات و همچنین تحریم ها از تولید داخل حمایت شود. ضمن اینکه از واردات بی رویه هم مراقبت کنند که اگر واردات انجام شود تولید کننده داخلی دچار مشکل جدی خواهد شد.

تصاویر
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *