وبلاگ

توسعه صبافولاد برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اهمیت زیادی دارد

توسعه صبافولاد برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اهمیت زیادی دارد

16 مهر 1399

دکتر حجت‌الله میرزایی:
توسعه صبافولاد برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اهمیت زیادی دارد

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بازدید از طرح توسعه صبا فولاد خلیج فارس گفت: در این طرح ۱۵ هزار نفر به صورت مستقیم و ۹۰ هزار نفر به صورت غیرمستقیم جذب می شوند.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ صبا انرژی به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، حجت‌الله میرزایی در جلسه با مدیران صنایع غرب بندرعباس گفت: در نظر داشتیم کارگروه زنجیره فولاد در هرمزگان برگزار شود که با توجه به بروز مشکلاتی، مجبور شدیم برای دومین بار در فولاد اکسین برگزار کنیم.

وی ضمن قدردانی از زحمات مدیران پیشین مجموعه صبا فولاد در زمان احداث این مجموعه، افزود: در صنعت فولاد مدیریت دوران ساخت با مدیریت دوران بهره برداری متفاوت است و خوشبختانه این شرکت از مدیران خوبی در هر دو مرحله برخوردار بوده است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه شرایط مدیریت، شیوه ها و ابزار مدیریت، ترکیب منابع انسانی و بخش هایی که خروجی هر مجموعه را تعیین می‌کند، در هر زمان متفاوت است، ادامه داد: یکی از ضرورت ها در ارتقا سطح مدیریت مطلوب، توجه به تغییرات مدیریتی از دوره پروژه به دوره بهره برداری است.

میرزایی عنوان کرد: طرح توسعه کارخانه صبا فولاد خلیج فارس از جمله طرح های توسعه ای بزرگ در کشور محسوب می‌شود که برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتناعی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

این مقام مسئول بیان کرد: وجود سرمایه گذاران بزرگ داخلی مثل بنیاد مستضعفان و مشارکت سایر بنگاه های بزرگ فولادی باعث شده تا وجود محدودیت‌های بین‌المللی در تامین منابع مالی و دانش فنی، مشکلی در روند پیشرفت این پروژه نداشته باشیم.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه طرح های توسعه ای صبا فولاد خلیج فارس با هدف تولید بریکت باید با سرعت بیشتری دنبال شود، گفت: تفاوت صبا فولاد خلیج فارس با سایر رقبا این است که این شرکت سهامدار ۱۰۰ درصدی بنام بازنشستگان دارد و در واقع این مجموعه امانتدار بازنشستگان است.

میرزایی در پایان نیز یادآور شد: مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی در گره گشایی از مشکلات بنگاه ها پیش قدم است.

بازدید معاون وزیر کار از طرح توسعه صبا فولاد

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در بازدید از طرح توسعه صبا فولاد خلیج فارس با اشاره به اینکه در سه ماهه اخیر میزان تولید این شرکت در سال جهش تولید به بیش از دو برابر افزایش یافته است، اظهار کرد: میزان تولید در این مجموعه از ۴۰ هزار تُن به بیش از ۸۰ هزار تُن رسیده است.

وی افزود: با این روند تا پایان سال به ظرفیت اسمی سالانه 1.5 میلیون تن دست می‌یابیم.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این طرح سه سال برآورد شده است، ادامه داد: طرح توسعه در زمینی به مساحت ۴۱۳ هکتار در دو فاز بریکت گرم و فاز توسعه پیش‌بینی شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه محصول نهایی تولیدات “نورد” خواهد بود، گفت: در مجموع ۴,۵ میلیون تُن محصول نهایی است که شامل ۵۰۰ هزار تُن میلگرد صنعتی، یک میلیون تُن مقاطع عریض و سه میلیون تُن ورق گرم خواهد بود.

این مسئول با اشاره به اینکه در طرح توسعه صبا فولاد خلیج‌فارس ۱۵ هزار نفر به صورت مستقیم و ۹۰ هزار نفر به صورت غیرمستقیم جذب می‌شوند، تصریح کرد : سرمایه‌گذاری این طرح بیش از ۱,۲ میلیارد یورو است.

تصاویر
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *