وبلاگ

 تولید پنجاه تن پلی‌اتیلن در ساعت

 تولید پنجاه تن پلی‌اتیلن در ساعت

23 مهر 1399

رکورد جدید پتروشیمی جم

 تولید پنجاه تن پلی اتیلن سبک خطی در ساعت 
 

با اجرایی شدن برنامه افزایش ظرفیت تولید گرید HD-52518 بالاتر از ظرفیت طراحی شده در واحد پلی اتیلن سبک خطی، رکورد 130 درصدی ظرفیت طراحی با موفقیت در این واحد به ثبت رسید.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ صباانرژی، علی سلیم زاده رئیس بهره برداری پلی اتیلن سبک خطی پتروشیمی جم با اشاره به کسب این موفقیت گفت: در سال جهش تولید با همت و پشتکار مدیریت و متخصصان این مجموعه موفق به ثبت رکورد تولید 130 درصدی ظرفیت طراحی اولیه تولید گرید HD-52518 در واحد پلی اتیلن سبک شدیم و هم اکنون واحد پلی اتیلن سبک خطی (LLDPE) پتروشیمی جم با تولید 50 تن در ساعت در مجموع با 130 درصد افزایش ظرفیت در مدار تولید قرار دارد.

سلیم زاده با بیان این که ثبت رکورد در واحدهای پتروشیمی نیازمند تداوم تولید در طول زمان از پیش تعیین شده است تشریح کرد: واحد پلی اتیلن سبک خطی پتروشیمی جم با برنامه ریزی دقیق و پیش بینی تمام احتمالات، اقدام به افزایش تولید گرید HD-52518 کرد و در نهایت با تثبیت تولید 50 تن در ساعت و حفظ شرایط پایداری در دو بخش پلیمریزاسیون و اکستروژن موفق به ثبت این رکورد شد.

لازم به ذکر است: واحد پلی اتیلن سبک خطی (LLDPE) پتروشیمی جم با ظرفیت تولید 300 هزار تن انواع پلیمر در سال از جمله واحدهای شاخص در حوزه تولید پلی اتیلن در کشور بشمار می‌رود.
رئیس بهره برداری پلی اتیلن سبک خطی پتروشیمی جم یادآور شد: گرید HD-52518یکی از گریدهای پرکاربرد در صنایع پلیمری تزریقی و مصارف عمومی در صنایع پایین دستی است و این گرید در سال97 حدود 68 و در سال 98 حدود 62 در صد را به خود اختصاص داده است.

همچنین با تولید این گرید علاوه بر تامین نیازهای داخلی کشور به بازارهای صادراتی از جمله کشور چین صادر می شود.

رئیس بهره برداری پلی اتیلن سبک خطی پتروشیمی جم غلبه بر شرایط تحریم و کرونا در سال جهش تولید را شرط اول برای رسیدن به این موفقیت عنوان کرد و گفت: پتروشیمی جم با دیدگاه توسعه محور همواره سعی در کسب موفقیتهای ارزشمند در حوزه تولید دارد.

تصاویر
اشتراک گذاری

      

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *