وبلاگ

احتمال شناسایی سود ۴۹۱ ریالی «وصندوق» در صورت واگذاری سهام ایران‌خودرو

احتمال شناسایی سود ۴۹۱ ریالی «وصندوق» در صورت واگذاری سهام ایران‌خودرو

22 آذر 1400

 

استقبال صباانرژی از نامه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به وزرای اقتصاد و صمت؛
احتمال شناسایی سود 491 ریالی «وصندوق» در صورت واگذاری سهام ایران‌خودرو

در پی نامه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به وزرای امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت درخصوص عرضه سهام گروه صندوق بازنشستگی کشوری در ایران‌خودرو، طی یک ارزیابی فنی، میزان شناسایی سود در وصندوق از محل این واگذاری احتمالی تحلیل شد.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ صباانرژی، در نامه دکتر عبدالملکی، عرضه سهام 8,03 درصدی گروه صندوق بازنشستگی کشوری در ایران خودرو با تجمیع سهام مشابه از طریق سازمان خصوصی‌سازی مطرح شده است. سهم هلدینگ صباانرژی از این مقدار، 3.04 درصد است که با درنظر گرفتن قیمت پایانی روز دوشنبه 22/09/1400 ارزش حدودی 20،012 میلیارد ریال می‌باشد.

با فرض اینکه کل سهام فوق به فروش برسد، برآورد می‌شود، سود هر سهم وصندوق از 2636 ریال به 3127 ریال برسد. به عبارتی، تاثیر فروش ایران خودرو که با قیمت بالاتری انجام خواهد گرفت، با درنظر گرفتن سرمایه جدید صباانرژی، حدود 491 ریال به ازای هر سهم تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

به تعبیر دیگر، در صورتی که قیمت بلوک ایران خودرو، با درصد بالاتری به دلیل واگذاری دو صندلی مدیریتی واگذار گردد، سود سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری به همان میزان نسبت به عدد اعلامی افزایش خواهد یافت.

 

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *