وبلاگ

آیین تودیع و معارفه مدیرعامل هلدینگ صباانرژی برگزار شد

آیین تودیع و معارفه مدیرعامل هلدینگ صباانرژی برگزار شد

19 آذر 1399

حسن تاجیک جایگزین امیرعباس حسینی

آیین تودیع و معارفه مدیرعامل هلدینگ صباانرژی برگزار شد

صبح چهارشنبه 19 آذر 99، در نشست اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، مهندس امیرعباس حسینی مدیرعامل پیشین این شرکت تکریم و دکتر حسن تاجیک به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت معارفه شد.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ صباانرژی، در این نشست دکتر محمدمهدی نواب مطلق، رییس هیئت مدیره این شرکت، ضمن تقدیر از زحمات مدیرعامل پیشین گفت: هلدینگ انرژی در دوره مدیریت مهندس حسینی، یکی از بهترین دوران خود را گذارند. ایشان با توجه به برخورداری از دانش فنی و تجربه‌های متعدد مدیریتی، توانست تاثیر عینی بر روند توسعه شرکت و حل مشکلات قبلی بگذارد.
وی در ادامه با اظهار خرسندی از حضور دکتر تاجیک گفت: صبر و حلم، اتکا به گفتگوهای تخصصی، توجه به دانش روز و تجربه‌های موفق آقای تاجیک، نویدبخش حرکت هلدینگ انرژی به سمت پیشرفت است.

مهندس سیدامیرعباس حسینی، مدیرعامل پیشین هلدینگ انرژی در سخنانی، به ارائه گزارشی از فعالیت‌های دوره مدیریتی خود پرداخت و اظهار کرد: ما افتخار می کنیم که به بهترین وجه شرکت را مدیریت کردیم. ما تجربه‌های موفقی در حوزه‌های مختلف داشتیم و اتفاقات مثبتی را رقم زده‌ایم. در آینده نزدیک خبرهای خوبی از هلدینگ انرژی شنیده خواهد شد.
وی با بیان اینکه هرگز از استیفای حقوق بازنشسته ها کوتاه نیامدیم، افزود: ما یکی از شفاف‌ترین مدل‌های پیگیری حقوق قضایی را در هلدینگ پیاده کردیم و با اتکا به توانمندی هیئت مدیره و حمایت صندوق، توانستیم اقدامات منحصر به فردی از جمله پیگیری قضایی متخلفان و احیای دارایی‌ها انجام دهیم.

در ادامه دکتر حسن تاجیک مدیرعامل جدید هلدینگ صباانرژی با بیان اینکه مدیریت همزمان مشکلات گذشته، مسائل شرایط کنونی و آینده‌نگری، نیاز به نگاه استراتژیک و تیم مدیریتی حرفه‌ای دارد، گفت: یکی از قوی‌ترین تیم‌های اجرایی و پیگیری مطالبات در زمان مهندس حسینی شکل گرفته است. با تشکیل کمیته‌های تخصصی و سازماندهی دقیق، بسیاری از مشکلات گذشته در حال مرتفع شدن هستند و پروژه‌های ناتمام هم تعیین تکلیف شده‌اند. به زودی درباره مشکلاتی که بسیاری فکر می‌کردند، مسیری برای حل آن ها نیست، خبرهای خوبی خواهیم شنید.
وی به ساماندهی شرکت‌ها و اصلاح ساختار مالی اشاره کرد و اظهار داشت: توسعه هلدینگ با اتکا به ظرفیت‌های بازار سرمایه و با کمترین استفاده از منابع سهامدار یکی از بهترین شیوه‌های تامین مالی پروژه‌ها است که در زمان آقای حسینی با تبیین روش‌های متعدد تامین مالی پروژه‌های در دست مطالعه و در حال اجرا از ظرفیت‌ بازار سرمایه، به انتشار اوراق تبعی اقدام گردید و در ادامه نیز این روش‌های بدیع برای توسعه پروژه‌های مختلف به کار گرفته خواهد شد.
تاجیک سهم مجموعه‌های اقتصادی صندوق را در پرداخت حقوق بازنشسته‌ها در سال 98 حدود پنج درصد عنوان کرد و گفت: با تلاش‌های بسیاری که در صندوق و هلدینگ‌های تحت پوشش انجام شده، پیش‌بینی می شود این عدد امسال با وجود اجرای طرح همسان‌سازی حقوق‌ بازنشستگان بیش از صد درصد رشد داشته باشد. ما باید بتوانیم با توسعه‌های پروژه‌های بزرگ و سودآوری پایدار، سهم وابستگی صندوق به بودجه عمومی دولت را در تامین مالی پرداخت حقوق بازنشستگان عزیز تقلیل دهیم.

گفتنی است، حسن تاجیک، در رشته اقتصاد اسلامی تحصیل نموده و پیش از این معاونت سرمایه‌گذاری و امور اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری را بر عهده داشت. وی همچنان سوابق متعددی در حوزه‌های مدیریت اقتصادی و مالی در سیستم بانکی کشور را داشته است.

تصاویر
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *