وبلاگ

وصندوق ۲ رتبه اعتباری معتبر کسب کرد

وصندوق  ۲ رتبه اعتباری معتبر کسب کرد
در پی عملکرد مالی شفاف و اطمینان‌بخش؛

 

وصندوق 2 رتبه اعتباری معتبر کسب کرد

براساس جدیدترین رتبه‌بندی اعتباری شرکت‌ها و ناشران پایا، هلدینگ صباانرژی موفق به کسب رتبه اعتباری بلندمدت A  با دورنمای باثبات و رتبه اعتباری کوتاه مدت  A1 با درجه سرمایه‌گذاری شد.

به گزارش روابط عمومی صباانرژی، شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری به منظور افزایش شفافیت و اطمینان‌بخشی به سهامداران درباره وضعیت مالی و سودآوری شرکت و همچنین افزایش توان اعتبارگیری از شبکه بانکی و بازار سرمایه، اقدام به عقد قرارداد رتبه‌بندی با شرکت پایا کرد و پس از بررسی صورت‌گرفته، موفق به اخذ رتبه اعتباری بلندمدت A  با دورنمای باثبات و A1 کوتاه مدت با درجه سرمایه‌گذاری شد.

بدین ترتیب، وصندوق توانایی انتشار اوراق اجاره به مبلغ بیش از 3000 میلیارد تومان بدون نیاز به وثیقه‌گذاری خواهد داشت.

بر اساس واژه‌نامه تعاریف شرکت رتبه‌بندی اعتباری «پایا»، در این طبقه از رتبه اعتباری بلندمدت، ظرفیت ایفای تعهدات مالی در سطح بالاست. همچنین دورنمای رتبه اعتباری «پایا» اظهارنظر در مورد مسیر احتمالی رتبه اعتباری در میان‌مدت است. دورنمای باثبات بدین معنی است که احتمالاً رتبه اعتباری در آینده قابل پیش‌بینی تغییر نخواهد کرد.

شایان‌ذکر است که کلیه تحلیل‌های کمی بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی‌شده و یادداشت‌های همراه آن برای سال‌های مالی منتهی به اسفند ۱۳۹۷، ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ و سایر اطلاعات ارائه‌شده توسط شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری (سهامی عام) انجام شده است.

 

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *