وبلاگ

تفاهم‌نامه همکاری هلدینگ انرژی و بانک تجارت امضا شد

تفاهم‌نامه همکاری هلدینگ انرژی و بانک تجارت امضا شد

۱ اردیبهشت۱۴۰۰

در آیین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری هلدینگ صباانرژی و بانک تجارت مطرح شد:

 

اکبر افتخاری: ارتباط استراتژیک با نهادهای مالی در دستور کار صندوق بازنشستگی است

محسن بازارنوی: از تمام ابزارهای مالی برای مانع‌زدایی از پروژه‌های صباانرژی استفاده می‌کنیم

رضا دولت‌آبادی: با تمام ظرفیت در کنار پروژه‌های صباانرژی هستیم

محسن بازارنوی، مدیرعامل هلدینگ صباانرژی و رضا دولت‌آبادی، مدیرعامل بانک تجارت، تفاهم‌نامه همکاری را در حضور اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری امضا کردند.

اکبر افتخاری: ارتباط استراتژیک با نهادهای مالی در دستور کار صندوق است

به گزارش روابط عمومی هلدینگ صباانرژی، در این مراسم، اکبر افتخاری در سخنانی با بیان اینکه مجموعه صندوق بازنشستگی یک سازمان دووجهی اقتصادی و اجتماعی است، گفت: بازنشستگان جامعه مرجع و پرجمعیتی هستند. صندوق بازنشستگی تلاش می‌کند به شیوه‌های متنوع، سطح زندگی بازنشسته‌ها را ارتقا بدهد.

افتخاری اظهار داشت: هلدینگ صباانرژی یکی از بزرگترین مجموعه‌های اقتصادی صندوق است که سود آن طی سال گذشته، دو برابر رشد داشته و در سال جاری نیز با همین شتاب پیش خواهد رفت.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه همه سازمان‌های بزرگ اقتصادی، نیاز به حامی مالی در نظام پولی و بانکی دارند؛ گفت: برای شتاب یافتن برنامه‌های صندوق بازنشستگی، ارتباط استراتژیک با نهادهای مالی را در دستور کار داریم. 

محسن بازارنوی: از تمام ابزارهای مالی برای مانع‌زدایی از پروژه‌های صباانرژی استفاده می‌کنیم

همچنین محسن بازارنوی، با تاکید بر نقش برجسته بانک‌ها و بازارهای مالی داخلی در پیشبرد پروژه‌ها در شرایط تحریمی، گفت: ده‌ها پروژه بزرگ در مجموعه هلدینگ صباانرژی در حال اجرا است که به تامین مالی از بازارهای پول و سرمایه نیاز دارند. ما تلاش می‌کنیم از تمام ابزارهای بازار سرمایه و اهرم‌های نظام بانکی و پولی  منابع لازم را برای پیشبرد این پروژه‌ها جذب کنیم.

وی با اشاره به سیاست خروج از بنگاهداری در صندوق بازنشستگی، اظهار داشت: ما به عنوان شرکت برنامه‌ریز و پشتیبان، موظف به تامین مالی پروژه‌های بزرگ شرکت‌های تابعه و برطرف کردن موانع مختلف هستیم. تفاهم‌نامه همکاری با بانک تجارت در مسیر پشتیبانی و مانع‌زدایی از مشکلات پیش‌روی پروژه‌ها است. براساس این تفاهمنامه، شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ صباانرژی می‌توانند با ضمانت هلدینگ صباانرژی برای پیشبرد پروژه‌های از بانک تجارت اعتبار اخذ کنند.

بازارنوی با برشمردن پروژه‌های مهم هلدینگ صباانرژی گفت: در حال حاضر بالغ بر 6 میلیارد دلار پروژه جدید در مجموعه وصندوق اجرا می‌شود که برخی از آن‌ها در سال 1400 به بهره‌برداری می‌رسد. با افتتاح پروژه اوره و آمونیاک مسجدسلیمان و راه‌اندازی پروژه ABS & Rubber    در پتروشیمی جم، سالانه چند میلیون دلار درآمد ارزی برای کشور ایجاد خواهد شد و سودآوری صباانرژی رشد قابل توجهی خواهد یافت.

رضا دولت‌آبادی: با تمام ظرفیت در کنار پروژه‌های صباانرژی هستیم

در ادامه این برنامه رضا دولت‌آبادی مدیرعامل بانک تجارت با بیان اینکه از تمام ظرفیت‌های خود برای کمک به پروژه‌های هلدینگ صباانرژی استفاده خواهیم کرد، گفت: با توجه به تخصص بانک تجارت در تامین منابع ارزی و فاینانس پنجاه درصد پروژه‌های بزرگ کشور، به هلدینگ صباانرژی اطمینان می‌دهیم که در قالب تفاهمنامه همکاری حامی مالی پروژه‌های این مجموعه هستیم.

وی افزود: براساس مجوز نهادهای بالادستی، هفتاد درصد مبادلات ارزی در حوزه نفت و پتروشیمی توسط بانک تجارت انجام می‌شود. ما با شیوه‌های مدرن، در شکل دادن به زنجیره تامین موفق بوده‌ایم تا جایی که هم اکنون پنجاه درصد LCهای مورد استفاده در کشور متعلق به بانک تجارت است.

تصاویر
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *