وبلاگ

محصول فناورانه جم‌پیلن خروج ۲۰ میلیون دلار ارز را متوقف می‌کند

محصول فناورانه جم‌پیلن خروج ۲۰ میلیون دلار ارز را متوقف می‌کند

18 فروردین 1400

 

نوآوری پلی‌پروپیلن‌جم با تولید گرید جدید ترپلیمر

 

محصول فناورانه جم‌پیلن خروج 20 میلیون دلار را متوقف می‌کند

 

تامین سالانه 20 هزار تن نیاز داخلی و ایجاد 8 هزار تن بازار صادراتی

تحول در صنعت فیلم‌های پلیمری با بهره گیری از دانش روز جهانی و با تولید ترپلیمر پایه پلی پروپیلنی برای اولین بار در کشور درمجموعه هلدینگ صباانرژی رقم خورد.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ صباانرژی؛ تولید گرید JAMPILEN RP120L در راستای رفع نیاز داخلی و ایجاد ارزش افزوده برای صنایع تکمیلی کشور با هدف جلوگیری از خروج سالانه ۲۰ میلیون دلار ارز از کشور، توسط شرکت پلی پروپیلن جم تولید انبوه و به بازار عرضه خواهد شد.

بر اساس بررسی حجم معاملات در سال، تاکنون بالغ بر ۱۲ هزار تن نیاز بازار داخلی جهت مصرف این محصول بوده که این میزان نیز از خارج وارد کشور می شده است که در حال حاضر با تولید گردید ترپلیمر RP120L توسط شرکت پلی پروپیلن جم، علاوه بر تامین کامل نیاز داخل، امکان ایجاد بازار صادراتی حدود ۸ هزار تنی نیز فراهم خواهد شد و چنانچه بازار داخل یا بازار صادراتی نیاز بیشتری را جهت مصرف این گرید ارزشمند تقاضا نماید، شرکت پلی پروپیلن جم امکان تولید چندین برابر ظرفیت اعلام شده را خواهد داشت.

شایان ذکر است، این محصول فناورانه در پنجمین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی که با حضور نمایندگان شرکت‌های برگزیده در محل مجتمع خدمات فناوری دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، به عنوان محصول برتر ایرانی برگزیده و از شرکت پلی پروپیلن جم با اهدای تندیس زرین و تقدیرنامه تجلیل شد.

تصاویر
اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *