جمعه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
سه شنبه, 16 خرداد 1396 ساعت 10:09

تعیین مالیات ۳۰ درصدی با هدف تجمیع عوارض/ قیمت بنزین افزایش نمی‌یابد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: مصوبه این کمیسیون مبنی بر تعیین مالیات ۳۰ درصدی برای بنزین، تاثیری در نرخ این حامل انرژی ندارد و هیچ افزایش قیمتی برای بنزین و سایر فرآورده‌ها رخ نمی‌دهد.

«اسدالله قره خانی » درباره مصوبه کمیسیون انرژی مبنی بر تعیین مالیات بر ارزش افزوده ۳۰ درصدی برای بنزین، افزود: از طریق این مصوبه، مالیات‌ها و عوارض بنزین و سایر فرآورده‌ها، تجمیع می‌شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس افزود: در گذشته ۲۰ درصد مالیات و ۱۰ درصد عوارض از بنزین دریافت می‌شد که با این مصوبه، قرار است این مالیات‌ها و عوارض، تجمیع شود.

قره خانی به حضور نمایندگان سازمان امور مالیاتی و وزارت نفت در جلسه بررسی این لایحه در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: ابهامی برای برخی نمایندگان درباره سرنوشت سهم شهرداری‌های کوچک و دهیاری‌ها از عوارض بنزین و احتمال محروم شدن آنها از این عوارض وجود داشت که مسئولان حاضر در جلسه اعلام کردند، با اجرای این مصوبه مشکلی رخ نداده و این سهم‌ها مانند گذشته پرداخت می‌شود.

کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در نهم خردادماه سال جاری، در جریان بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده، نفت خام، میعانات گازی و گاز طبیعی خام را از شمول مالیات فروش مستثنی کرد.

همچنین، نرخ مالیات فروش انواع بنزین و سوخت هواپیما بر اساس این مصوبه ۳۰ درصد، نفت گاز و نفت سفید ۱۵درصد، نفت کوره و گاز مایع ۱۰ درصد تعیین شده است.