نوع شركت شناسه ملي سال تاسيس سال مالي فعاليت عمده كد اقتصادي استان دفتر مركزي
سهامي عام 10100777300 1357 12/29 توليد محصولات پتروشيمي 411157681451 تهران
شرکای تجاری
پتروشیمی جم (سهامی عام) در زمینه تولید و فروش فرآورده‌های پتروشیمی فعالیت می‌کند. این شرکت در مقام پنجمین تولیدکننده بزرگ صنعت پتروشیمی ایران، فعالیت خود را از سال ۱۳۷۹ شروع کرد. تولید سالانه محصولات متنوع این شرکت یک میلیون و ۹۰۰ هزار تن است. در گروه محصولات پلی‌اتیلن سنگین، جم رتبه نخست صادرات را دارد. ۸۰ درصد محصولات تولیدی این شرکت به بیش از ۲۰ مقصد تجاری دنیا صادر می‌شود که بیشترین حجم صادرات (۷۵ درصد) به مقصد کشور چین صورت می‌گیرد. در حال حاضر شرکت پتروشیمی جم با سرمایه 9600 میلیارد ریال 49% سهام شرکت پلی پروپیلن جم، 34% سهام شرکت پتروشمیران و 100% سهام شرکت‏های جم صنعت‏کاران، توسعه انرژی پادکیش و توسعه پلیمر پاد جم را تحت تملک دارد.
بخشی از تولیدات شرکت جم، به عنوان خوراک سایر مجتمع‏ها (شرکت‏های پتروشیمی برزویه، مروارید، آریاساسول، مهر، پلی‏پروپیلن جم، فرسا شیمی) مصرف می‏شود و یا از طریق پتروشیمی کاویان وارد خط اتیلن غرب می‏شود. این امر نقش راهبردی شرکت در منطقه را ارتقا داده است. سرمایه شرکت از سال 93 تاکنون بدون تغییر و به میزان 9.600 میلیارد ریال می‏باشد.
محصولات اصلی شرکت عبارتند از اتیلن، پلی اتیلن سبک و سنگین و بنزین پیرولیز. مواد اولیه اصلی شرکت نیز اتان و برش سبک میباشند که حدود 80% مواد اولیه اصلی را تشکیل میدهد.
نام شركت درصد مالكيت "سرمايه(ميليون ريال)" مدير عامل رئيس هيأت مديره نايب رئيس عضو عضو عضو
پتروشيمي جم 23/69% 9,600,000 سیدحسین میرافضلی علی همت بهروز خالق ویردی محمد مهدی محمد رضایی مرتضی رحیمیان سرای سید حسین میرافضلی
مهم‌ترین طرح توسعه پتروشیمی جم و از مهمترین اهداف شرکت، تولید ‌‌ABS (اکریلونیتریل بوتادین استایرن) است که در فاز ۲ منطقه ویژه اقتصادی پارس (عسلویه) احداث خواهد شد. بر اساس این طرح که پیش‌بینی ‌می‌شود در سال ۱۳۹۷ به بهره‌برداری برسد، سالانه دویست هزار تن ‌ABS و ۳۶ هزار تن RUBBER تولید خواهد شد. عمده مصرف ABS در تولید لوازم الکترونیکی و سپس لوازم و قطعات خودرو است. از آن‌جا که تولیدکنندگان بزرگ ABS در منطقه آسیای شرقی هستند، نزدیکی ایران به بازار اروپا از مزایای رقابتی این محصول در کاهش هزینه حمل و نقل و زمان انتقال خواهد بود. از دیگر مزایای رقابتی تولید این محصول،‌ کاهش هزینه‌های تولید مواد اولیه است، زیرا ایران از تولیدکنندگان عمده نفتا و LPG و در نتیجه تولیدکننده مواد اولیه ‌‌ABS مانند استایرن و بوتادین در سطح جهانی است.
آدرس محل فعاليت: خيابان توانير خيابان نظامي گنجوي شماره 27
تلفن دفتر مركزي: 88654545
كد پستي : 1434843145
آدرس وب سايت: http://www.jpcomplex.ir