با توجه به موقعيت امن و استراتژيك ايران در منطقه، در حال حاضر بستر لازم براي انجام سرمايه گذاري هاي پر بازده در كشورمان مهيا مي باشد. عليرضا برادران مديرعامل شركت سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي كشوري، در مراسم گراميداشت اعياد خجسته شعبان در جمع مديران و كاركنان شركت با اعلام اين مطلب، افزود: مذاكرات خوبي در سطح داخلي و خارجي در حال انجام است كه با اجرايي شدن آنها، ايران از نظر رشد اقتصادي و اشتغال به نقطه خوبي خواهد رسيد.
وي گفت: خوشبختانه كشورمان هم اكنون به عنوان قدرتمندترين كشور منطقه مطرح است كه اين موضوع در هيچ برهه اي از تاريخ ايران اتفاق نيفتاده و اين امر مديون خون شهداي انقلاب اسلامي و مدافعان حرم مي باشد. 
برادران با قدرداني از حمايت مديرعامل و هيات مديره صندوق بازنشستگي كشوري در جهت خريد 51 درصد از سهام شركت پتروشيمي مسجد سليمان توسط اين هلدينگ اظهار داشت: مسجد سليمان به عنوان منطقه ويژه انرژي، در واقع عسلويه كوچك است و زمينه جذب 10 ميليارد دلار سرمايه گذاري را دارد. وي وجود ذخاير غني گازي و اختصاص 700 ميليون دلار از منابع فاينانس به طرح پتروشيمي مسجد سليمان را از جمله مزاياي اين طرح يادآور شد و ادامه داد : با بهره برداري از اين پروژه، بازدهي خوبي نصيب هلدينگ و صندوق بازنشستگي كشوري خواهد شد.
برادران به واگذاري مديريتي نيروگاه 840 مگاواتي تبريز از اواخر سال گذشته به اين هلدينگ اشاره نمود و گفت: متأسفانه تعميرات اساسي اين نيروگاه به مدت 6 سال انجام نشده بود كه با بازسازي دو فاز بخار آن در حال حاضر به ميزان 100 مگاوات به ظرفيت توليد برق آن افزوده شده مي گردد. وي از واگذاري مالكيتي اين نيروگاه به هلدينگ انرژي استقبال كرد و اظهار داشت : قطعاً با دريافت مطالبات اين نيروگاه و همچنين توسعه و افزايش ظرفيت توليد برق آن با مشاركت طرف هاي خارجي و ايراني، اين شركت به عنوان يكي از دارايي هاي خوب مطرح است.
وي با اشاره به اهميت تحقق اهداف سياست هاي اقتصاد مقاومتي گفت: اين هلدينگ هم اكنون با ستاد فرماندهي اين سياست ها در دولت ارتباط خوبي برقرار كرده است و علاوه بر تشكيل كميته اي با حضور نمايندگان شركتهاي سرمايه پذير هلدينگ، نسبت به تحقق يكي از مهمترين اهداف اين سياست ها كه همان جلوگيري از خام فروشي و افزايش ظرفيت توليد مي باشد، با خريد سهام شركت پلي پروپيلن جم، يك گام عملي برداشته است. 
گفتني است، در پايان اين مراسم برندگان مسابقات فرهنگي و ورزشي گراميداشت مبعث و روز جهاني كار و كارگر، هداياي خود را از مديرعامل شركت سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي كشوري دريافت نمودند.