وبلاگ

گفتگوی رو در روی مدیرعامل وصندوق با سهامداران

گفتگوی رو در روی مدیرعامل وصندوق با سهامداران

8 تیر 1400

گفتگوی رو در روی مدیرعامل وصندوق با سهامداران
با سرمایه‌گذاری ده میلیارد دلاری، سود سهامداران را تضمین می‌کنیم

صبح روز دوشنبه 8  تیرماه 1400 تعدادی از سهامداران منتقد وصندوق برای اولین بار به دعوت محسن بازارنوی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری در سالن صبای هلدینگ صباانرژی حضور یافتند و در گفتگویی چالشی و تفصیلی به بیان اعتراضات و دیدگاه‌های خود درباره سرمایه‌گذاری در نیروگاه سیکل ترکیبی اندیشمک پرداختند.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ صباانرژی، در این نشست سه ساعته، مدیرعامل وصندوق در پاسخ به سهامداران، با تبیین امتیازات ویژه پروژه اندیشمک، پلن‌های سودآوری و نحوه تامین مالی، گفت: این پروژه پیش از مدیریت فعلی، در هیات مدیره وصندوق تصویب و قراداد آن با مپنا بسته شده است. ما موظف به اجرای آن هستیم اما به سهامداران وصندوق قول می‌دهیم حداکثر استفاده را از اهرم‌های مالی برای این پروژه استفاده کنیم.

وی افزود: در تامین مالی پروژه سیکل ترکیبی اندیمشک از منابع مستقیم وصندوق حداقل استفاده خواهیم کرد بلکه با توجه اعتبار وصندوق، از اهرم های مالی بازار سرمایه و از فایناس استفاده خواهیم.

بازارنوی به قرادادهای تعهدآور با وزرات نیرو اشاره کرد و گفت: ما در مجموعه هلدینگ صباانرژی، با کمبود برق مواجه هستیم. برق تولیدی نیروگاه اندیشمک را در کارخانه‌های صبافولاد و فولاد اکسین مصرف خواهیم.

مدیرعامل صباانرژی ادامه داد: علاوه براینکه  بخشی از تولیدات نیروگاه اندیمشک در داخل مجموعه مصرف خواهد شد، با توجه به مکان استراتژیک این نیروگاه، بخش دیگری از تولیدات آن، با قیمت جهانی به‌صورت مستقیم به کشورهای خارجی فروخته می‌شود.

وی با بیان اینکه در مجموع، طرح نیروگاه اندیمشک طرح سودآوری است، گفت: این طرح یکی از پروژه‌های کوچک مجموعه وصندوق است. افزون بر پروژه‌های سودآوری مانند PDH  و ABS Rubber، اوره و آمونیاک مسجدسلیمان، تختال عریض فولاد از فولاد اکسین، توسعه فاز دوم صبافولاد و…، در حال مطالعه برای سرمایه‌گذاری ده میلیارد دلاری در وصندوق هستیم که سود سهامداران را به صورت قطعی تضمین و نظر آنان را تامین خواهد کرد.

در پایان این جلسه، سهامداران منتقد، ضمن تشکر از برگزاری جلسه و پاسخگویی صریح و قانع‌کننده مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنششستگی کشوری، حضور نمایندگان سهامداران در هیئت مدیره وصندوق را درخواست کردند که مورد موافقت مدیرعامل وصندوق قرار گرفت و به زودی نماینده سهامداران خورد برای ارارئه نقد و نظرات خود، در هیات مدیره وصندوق حضور پیدا می‌کنند.

 

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *