وبلاگ

‍ جلوگیری از خروج ۶ میلیون دلار ارز از کشور توسط پتروشیمی ایلام

‍ جلوگیری از خروج ۶ میلیون دلار ارز از کشور توسط پتروشیمی ایلام

21 آذر 1401

‍ جلوگیری از خروج ۶ میلیون دلار ارز از کشور
پتروشیمی ایلام در راستای حمایت از شرکت‌های داخلی و دانش‌بنیان ، با آزمایش موفقیت‌آمیز «کاتالیست» ساخت داخل در واحد HDPE از خروج۶ میلیون دلاری ارز از کشور جلوگیری کرد.
به گزارش روابط عمومی هلدینگ صباانرژی به نقل از روابط عمومی پتروشیمی ایلام، سیدغلامحسن گرشاسبی؛مدیرعامل این شرکت گفت: پتروشیمی ایلام با انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت پژوهش و فناوری شرکت ملی صنایع پتروشیمی، آزمایش موفقیت‌آمیز استفاده از «کاتالیست » ساخت داخل را به انجام رساند.

وی ادامه داد: این کاتالیست ضمن رقابت با نمونه‌های چینی و ژاپنی با مزیت‌های “در دسترس‌بودن”، “صرفه‌ اقتصادی” و “جلوگیری از خروج ارز از کشور” اکنون در قلب رآکتور واحد پلی‌اتیلن سنگین پتروشیمی ایلام مورد استفاده قرار گرفته است.

مدیرعامل پتروشیمی ایلام با بیان اینکه نیاز پتروشیمی ایلام به کاتالیست سالانه حدود ۳۰ تن است افزود:هزینه تولید این محصول در داخل کشور معادل حد اکثر ۷۰ درصد هزینه تمام شده نمونه خارجی است.

گرشاسبی با اشاره با تفاهم‌نامه پتروشیمی ایلام با شرکت ملی پژوهش و فناوری شرکت ملی صنایع پتروشیمی تاکید کرد: با توجه به موفقیت‌آمیز بودن آزمایش کاتالیست در این شرکت ، برنامه ریزی جهت ساخت واحد کاتالیست در پتروشیمی ایلام در دستور کار قرار گرفته است.

پترشیمی ایلام، مالکیت 17.02 درصد پترشیمی ایلام را در پرتفوی خود در اختیار دارد.

 

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *