وبلاگ

نشست بررسی عملکرد شرکت پتروشیمی مسجدسلیمان

نشست بررسی عملکرد شرکت پتروشیمی مسجدسلیمان

19 دی 1401

نشست بررسی عملکرد شرکت پتروشیمی مسجدسلیمان

عصر شنبه 17 دیماه 1401، نشست بررسی عملکرد شرکت پتروشیمی مسجدسلیمان با حضور دکتر علیرضا زمان‌پور مدیرعامل و مدیران شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، در این نشست، دکتر  زمان‌‌پور با اشاره به بازگشت پتروشیمی مسجدسلیمان به مدار تولید در هفته گذشته گفت: همه مدیران و مسئولان بخش‌های مختلف باید با بررسی دقیق دلایل توقف دو ماهه تولید و پیش‌بینی اتفاقات ممکن از تکرار حوادث مشابه جلوگیری کنند. باید تمامی اقدامات لازم از جمله انبارش قطعات جایگزین به صورت حرفه‌ای و سریع انجام شود.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری بر ضرورت برنامه‌ریزی برای رسیدن به ظرفیت تولید گفت: پتروشیمی مسجدسلیمان یکی از بهترین مجتمع‌های تولیدی اوره و آمونیاک در کشور است که با تکنولوژی به‌روز و توان فنی مناسب ساخته شده است. انتظار می‌رود این سرمایه‌گذاری پرهزینه، هر چه زودتر در ریل سودآوری پایدار برای بازنشستگان قرار بگیرد.

وی به زمینه‌‌سازی IPO کردن شرکت پتروشیمی مسجدسلیمان تاکید کرد و اظهار داشت: ضرورت رعایت اصل شفافیت ایجاب می‌کند، مقدمات حضور شرکت پتروشیمی مسجدسلیمان در بازار سرمایه انجام و سهام شرکت برای مشارکت عموم مردم ایران در تولید عرضه شود.

زمان‌پور در ادامه به اراده شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی برای حل و فصل مشکلات حقوقی شرکت پتروشیمی مسجدسلیمان اشاره کرد و گفت: با تشکیل کمیته تخصصی، تمامی مشکلات و اختلافات موجود بررسی و به زودی بهترین راهکار را برای رفع آن‌ها انتخاب  و اجرایی خواهیم کرد تا به سهامداران وصندوق کمترین آسیبی وارد نشود.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری در پایان با اشاره به برنامه‌های توسعه‌ای این هلدینگ در پتروشیمی مسجدسلیمان، اظهار کرد: ما در برنامه‌های بلندمدت خود جهت سودآوری پایدار وصندوق، از توسعه پتروشیمی مسجدسلیمان در صنایع پایین‌دستی حمایت می‌کنیم. تکمیل زنجیره تولید، می‌تواند علاوه بر حفظ اشتغال در منطقه محروم مسجدسلیمان، ثروت قابل اعتنایی را نیز برای سهامداران وصندوق خلق کند.

در این نشست، مهندس مهدی محمدی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی مسجدسلیمان، گزارشی از وضعیت تولید و مشکلات موجود این شرکت ارائه کرد.

 

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *