وبلاگ

تفاهم‌نامه همکاری صباانرژی و انرژی‌گستر سینا امضا شد

تفاهم‌نامه همکاری صباانرژی و انرژی‌گستر سینا امضا شد

5 تیر 1401

تفاهم‌نامه همکاری صباانرژی و انرژی‌گستر سینا امضا شد

شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری (هلدینگ صباانرژی) و شرکت انرژی‌گستر سینا تفاهم‌نامه همکاری در حوزه‌های برق، آب، نفت، گاز و پتروشیمی امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ صباانرژی، این تفاهم‌نامه صبح امروز با حضور محمد ابراهیمی، سرپرست و رییس هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری و محمد زیار، مدیرعامل و نایب‌رییس هیات مدیره شرکت انرژی‌گستر سینا و معاونان و مدیران ارشد این دو مجموعه بزرگ سرمایه‌گذاری و صنعتی امضا شد.

براساس این تفاهمنامه، دو طرف متعهد شدند، درخصوص اقدامات لازم برای ایجاد کنسرسیوم جهت توسعه میادین نفتی و گازی، سرمایه‌گذاری مشترک در پروژه‌های پتروشیمی پلیمر کنگان و پتروپالایش بختیاری، ایجاد کنسرسیوم اجرای خطوط لوله به صورتEPC   و EPCF  با توجه به توانمندی‌های شرکت‌های لوله‌سازی و قولاد اکسین خوزستان (زیرمجموعه صباانرژی) و شرکت پایندان (زیرمجموعه انرژی‌گستر سینا) انجام دهند.

شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری با نام تجاری هلدینگ صباانرژی و با نماد وصندوق در بازار بورس، به صورت تخصصی در حوزه پتروشیمی و فولاد زیر نظر صندوق بازنشستگی کشوری فعالیت می‌کند و شرکت‌هایی مانند پتروشیمی جم، پتروشیمی مسجدسلیمان، فولاد اکسین خوزستان، لوله‌سازی اهواز و صبافولاد خلیج فارس را مدیریت می‌کند و افزون بر آن ، سهام قابل توجهی در شرکت‌های مانند نفت ایرانول، پاسارگاد، پتروشیمی امیرکبیر، پتروشیمی فناوران، پتروشیمی خارک و پتروشیمی ایلام  دارد.

شرکت انرژی‌گستر سینا هم یکی از هلدینگ‌های تخصصی بنیاد مستضعفان است که در صنایع بالادست و پایین‌دست نفت و گاز فعالیت می‌کند و شرکت‌هایی مانند حفاری شمال، نفت بهران، پایندان و… را در اختیار دارد.

 

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *