وبلاگ

بازدید وزیر کار از ایران یاسا تایر و رابر

بازدید وزیر کار از ایران یاسا تایر و رابر

26 آبان 1401

بازدید وزیر کار از ایران یاسا تایر و رابر

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ظهر پنجشنبه ۲۶ آبان‌ماه، از شرکت «ایران یاسا تایر و رابر» بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی هلدینگ صباانرژی، دکتر سیدصولت مرتضوی با حضور در خط تولید کارخانه ایران یاسا تایر و رابر، با کارگران و تکنسین‌های واحدهای مختلف گفت‌وگو کرد.

پس از بازدید وزیر کار از خط تولید ایران‌یاسا، طی نشستی دستاوردها و برنامه‌های آتی شرکت ایران یاسا تایر و رابر بررسی شد.

در ابتدای این نشست، عباس ترابی مدیرعامل ایران‌یاسا به تشریح روند توسعه، دستاوردها و برنامه‌های آتی این شرکت پرداخت و گفت: افزایش سودآوری شرکت در شش ماهه نخست 1401 یکی از مهمترین دستاوردهای ایران یاسا در سال جاری است. توفیق ایران یاسا در حوزه سودآوری به نحوی بود که سود شش ماهه اول سال 1401 از کل سود سال 1400 بیشتر بود.

ترابی به اجرای طرح های توسعه‌ای ایران یاسا اشاره کرد و گفت: افزایش ظرفیت محصولات با حاشیه سود مناسب یکی از طرح‌های استراتژیک ایران یاسا است.

مدیرعامل ایران یاسا گفت: توسعه بازارهای صادراتی، همواره از برنامه‌های مدیریتی این شرکت بوده به طوری که در سال جاری برای دومین بار پیاپی به جایگاه صادرکننده ممتاز ملی دست یافتیم.

وی با اشاره به افزایش سرمایه 110 درصدی ایران یاسا و استفاده از معافیت مالیاتی آن، گفت: در نظر داریم با ساخت 6 دستگاه پرس پخت وخرید  پرس بلادر و دیگر ماشین‌های مورد نیاز، ظرفیت تولید تایر تیوبلس را از 2500 تن به 5000 تن برسانیم.

در ادامه این نشست، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تقدیر از زحمات مدیران و کارکنان شرکت ایران‌یاسا و استقبال از برنامه‌های توسعه‌ای و روند رو به رشد این شرکت، گفت: توسعه خط تولید مجموعه ایران یاسا برای اشتغال جوانان مورد حمایت همه‌جانبه ماست.

مرتضوی با اشاره به اهمیت مدیریت درآمد و تلاش برای تولید بیشتر در شرکت‌های متعلق به صندوق‌های بازنشستگی، افزود:‌ تخصص و مهارت جوانان نخبه ایرانی با حمایت و هدایتگری می‌تواند شاخص‌های توسعه کشور را ارتقاء دهد.

وزیر کار با تأکید بر لزوم بهره‌مندی از فناوری‌های‌‌ نو در شرکت‌های تولیدی زیرمجموعه این وزارتخانه، گفت:‌ غفلت از ظرفیت‌ها و منابع داخلی و کم‌کاری در توسعه اقتصادی نابخشودنی است.

وی با تاکید بر اینکه گسترش تولید و اشتغال مهم‌ترین بستر برای شکست تحریم‌ها است، اظهار داشت: اشتغال‌آفرینی مهم‌ترین مطالبه به‌حق جوان ایرانی است. اراده لازم برای توسعه کشور در بدنه دولت‌مردمی وجود دارد و تلاش می‌کنیم با رفع موانع به تولید اشتغال‌آفرین و دانش‌بنیان کمک کنیم.

در این بازدید، دکتر محمد اسکندری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و محمد ابراهیمی مدیرعامل هلدینگ صباانرژی و جمعی از مدیران ارشد وزارت کار، صندوق بازنشستگی کشوری و هلدینگ صباانرژی، وزیر کار را همراهی می‌کردند.

ایران یاسا به عنوان اولین تولید‌کننده تایر در کشور از سال ۱۳۴۷ بیش از ۱۲۰۰ نفر اشتغال‌زایی مستقیم دارد و در شهریور سال جاری به عنوان صادرترکننده ممتاز ملی برگزیده شد.

این برند قدیمی و معروف، بزرگترین تولید کننده لاستیک دوچرخه و موتور در خاورمیانه، تحت مدیریت هلدینگ صباانرژی فعالیت می‌کند و در بازار بورس با نماد «پاسا» شناخته می‌شود.

 

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *